Rádi děláme radost a tak ke každé objednávce nad 1500 Kč, přibalujeme malý dárek.

Materiály a jejich využití

Jak a na co, se různé materiály dají využít?

Pro lehátka u hnízdeček, zavinovačky, mantinely, uši do kousátek a vlastně vše co je placaté


1620650249533_edited

Ovčí merino rouno

 

Vlna má velkou řadu výhod oproti syntetickým vláknům. V první řadě se jedná o 100% přírodní materiál což je v dnešní době velmi ceněno.

Je zázračným izolantem, udržuje tělo v optimální teplotě.

Jedním z největších zdravotních účinků ovčí vlny je léčit pomocí tzv. suchého tepla a je optimální tepelný izolant vůči vnějšímu prostředí a udržuje tak ideální teplotu organismu.

Při kontaktu s lidským tělem se vlna zahřeje na teplotu 36,6 C a udržuje ji na stejné úrovni, bez ohledu na okolní podmínky a to i při nízkých teplotách.

Hydroregulační schopnost výborně absorbuje vlhkost, která je produkována povrchem lidského těla a odvádí jí do okolního prostředí. Tím se zabraňuje přehřátí, zpocení a následnému podchlazení organismu, je tedy skvělá zvlášťe pro miminka. 

Vlna dokáže pohltit vodu až do 35% své celkové hmotnosti. I přes to se dokáže udržet na omak suchá. Pro srovnání bavlna dokáže pohltit pouze 8% své hmotnosti. Vlněné vlákno vydrží 20 000 přehnutí , aniž by se porušilo.

Ovčí vlna je hypoalergenní. Vlněné přikrývky jsou často označovány, jako přírodní duté vlákno, proto jsou velmi vhodné pro alergiky.

Ovčí vlna odpuzuje roztoče, mikroorganismy, nežádoucí prach.

Výrobky s merino rounem doporučuji prát na program - ruční praní, při maximální teplotě do 30 stupňů Celsia, s minimálními otáčkami při odstřeďování a bez mechanického ždímání (ideální je ručně vymačkat přebytečnou vodu nebo vyvěsit). Perte samostatně nebo s podobnými barvami a nechte přirozeně uschnout, nesušte v sušičce. Ploché části produktů (bryndáky, lehátka z hnízdeček či uši ke kousátku) je možno žehlit na vyšší teploty.


1620650249547_edited

Vatelín

 

Vatelín je polyesterové rouno (tedy syntetický materiál), které se vyznačuje termoizolačními vlastnostmi a také tím, že je přirozeně hypoalergenní. 

Je odolný vůči napadení mikroorganismu, nemačkavý a lehký materiál u kterého hustota vlákna zajišťuje vysokou tepelnou funkčnost. 

Produkty s vatelínem doporučuji prát v pračce na jemný program, při maximální teplotě do 40 stupňů Celsia samostatně nebo s podobnými barvami. Nechat přirozeně uschnout a nesušit v sušičce. Ploché části produktů (bryndáky, lehátka z hnízdeček či uši ke kousátku) je možno žehlit na nižší teplotu.


Pro mantinely k hnízdečkům, stabilizační polštářky a vše co jde vycpat 


1620633211038_edited
 

PES kuličky nebo také duté vlákno

 

Tyto kuličkou jsou nedílnou součástí moderní výplně do polštářů, hraček a dětských výrobků. Díky umělým vláknům jsou tyto náplně zdravotně nezávadné a vhodné pro alergiky. Výplň z dutého (polyester - PES) vlákna se vyznačuje lehkou tvarovatelností a nadýchaně měkkým objemem. Kuličková výplň se stává ideální výplní pro klidný a zdravý spánek miminka.

Díky dutému vláknu které je antibakteriální a má vynikající izolační vlastnosti získáváme v létě krásný chladivý efekt.

Produkty s dutým vláknem (PES kuličky) doporučuji prát v pračce na jemný program, při maximální teplotě do 40 stupňů Celsia samostatně nebo s podobnými barvami. Nechat přirozeně uschnout a nesušit v sušičce.


1620633211016_edited
 

Přírodní "raw" bavlna

Přírodní "raw" bavlněná výplň je vyrobená ze 100% neběleného vlákna. Je velmi měkká, antialergenní a bez zápachu. 

Jako výplň vhodné i pro děti do 3 let, zdravotně nezávadné, bezpečné a šetrné k životnímu prostředí. 

Výrobky s přírodní "raw" bavlnou doporučuji prát na program - ruční praní, při maximální teplotě do 30 stupňů Celsia, s minimálními otáčkami při odstřeďování a bez mechanického ždímání (ideální je ručně vymačkat přebytečnou vodu nebo vyvěsit). Perte samostatně nebo s podobnými barvami a nechte přirozeně uschnout, nesušte v sušičce.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz