Rádi děláme radost a tak ke každé objednávce nad 1500 Kč, přibalujeme malý dárek.

Proč péřové zavinovačky v Luna Baby nenajdete

Osobní přesvedčení nebo vidina větších tržeb?

question-mark-3470783_1920

Víte, ono je to trošku kontroverzní a přemýšlela jsem, jestli to mám vůbec sepisovat. Co komu je vlastně po tom, co rozhodnu a proč. Je to koneckonců můj e-shop a mé podnikání, cítila jsem ale, že vám dlužím určité vysvětlení.

Před pár dny mi volala ségra (můj skalní a největší fanoušek ever), že viděla parádní věc a to je péřová zavinovačka. Říkám jí, že to není ale žádná novinka, že ty už frčí kdovíjakou dobu, ale že my je dělat nebudeme. 

 

Ticho…

 

“Ale vždyť jsou bombový, ňuňavý, kouzelný, teploučký a můžeš je ušít i v mušelínu.”

“No to sice můžu, ale já je šít prostě nechci”, povídám jí. 

 

Už x let žiju životním stylem, kterým se snažím být vůči zvířatům a planetě kolem nás co nejšetrnější. Můj partner musel vytrpět moje praní prádla pouze mýdlovými ořechy (moje sestra jich má doma alespoň 5 kilo po jedné mé návštěvě, takže kdyby měl někdo zájem…), dlouhou dobu používám menstruační kalíšek (nebo jsem používala látkové vložky), kupuju rozložitelné snad úplně všechno co jde (od pytlíků na Rudovi bobiny, po pytlíky do koše a houbičku na nádobí) a opravdu přemýšlím nad tím, než něco vložím do igelitového pytlíku. Nejsem dokonalá, ale snažím se jak jen dovedu, myslím, že jako většina z nás (nebo alespoň doufám). 

Také nejím maso.

asparagus-2258013_1920

Občas sním rybu, když si o to tělo vyloženě řekne, ale stravuju se převážně vegetariánsky (správně bych tu měla napsat peskytariánsky kvůli té rybě). Dříve, ještě v Austrálii, jsem jedla převážně rostlinnou stravu a živočišné výrobky jsem omezila úplně. 

Možná to pro vás není styl, kterým žijete vy a já to po vás ani rozhodně nechci, ale peří se drhá z ptáka, který zemřel (to asi všichni chápeme). Když šiju z merina, tak ovce je dál živá akorát oholená (i když jí to asi není příjemný), ta husa už bohužel ne a to je pro mě “no go”.

Je vás tu už strašně moc a věřím, že některé z vás mně nepochopí, a třeba se vám i sprotivím, ale je taky možné, že některé z vás souzní (tak tohle je pro vás holky) a rozumí, co se snažím říct. 

hands-5618240_1920

Rozhodla jsem se tak, že péřové zavinovačky u nás v nabídce nenajdete, i přes vaše četné dotazy. 

Nemusím tak čelit svému vnitřnímu rozbroji a jako značka, stojící pevně na svých základech, které jsem jí na začátku stanovila, souzní s mým vnitřním nastavením.

Mušelínové zavinovačky z naší nabídky jsou bombice a jejich design je fantastický. Mají suchý zip, takže jsou rychlozavinovací a pokud chcete, můžete vykouzlit vpředu krásnou mašli a miminko stáhnout. Šijeme i zakázkově (upřímně, nic mi nedělá větší radost než pro vás šít zakázky), takže napište email a vaše přání je naším rozkazem (merino mám stále ulité stranou).

Mušelín je totiž tím nejlepším materiálem pro vaše děťátko, protože je hladký jako pohlazení od maminky.

DSC_5697

Moc děkuji všem co jsou v tom se mnou a i vám, které jste to dočetli až sem.

Jste nejlepší!

Vaše Pavla  

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz