Black Friday slevy 20% s kódem Patek20 na celý e-shop!

Velikonoční gyrlanda se zajíčky

Velikonoční gyrlanda s roztomilými zajíčky 

IMG_20220331_171439

Tyto Velikonoce jsem se rozhodla trošku osvěžit a na místo velikonočního věnce vytvořit originální zaječí girlandu.

Já se do ní tentokrát pustila se svojí neteří Kačkou a musím říct, že nás to náramně bavilo. Vzaly jsme to pěkně od podlahy a vyrazily do krásného malého papírnictví na Praze 7, jmenuje se Mankai paper (mají i e-shop mrkněte https://www.mankaipaper.cz/), kde jsme nakoupily nádherné balící papíry s jarním motivem. Vy samozřejmě můžete využít i ty, které právě máte doma nebo společně s dětmi nějaké nakreslit. 

Po úspěšném lovu papírů jsme pokračovaly domů, kde jsme se pustily do práce. Na bambulky, které slouží jako králičí ocásky, jsme využily zbytky vlny, co byly schované v komoře a kdysi dávno z nich asi bylo v plánu uplést šálu nebo svetr. Našemu účelu ale posloužila skvěle. Bambulky jsme dělaly technikou na vidličce, která se nám osvědčila jako nejsnazší, nejrychlejší a nejproduktivnější. Využily jsme k nim tento návod na YouTube, který je navíc v češtině, takže dobře rozuměla i Kačka.

A co tedy budeme na velikonoční gyrlandu potřebovat?

 • Nůžky na papír 
 • Vytištěné šablony zajíčků zde z webu
 • Jarní či velikonoční papíry
 • 3x Tvrdou čtvrtku 
 • Zbytky vlny 
 • Vidličku 
 • Lepidlo 
 • Obyčejnou tužku 
 • Stužku nebo provázek na zavěšení 
 • Děrovačku 
 • Dobrou náladu 

Tyto věci jsme využily s Kačkou my a při výrobě se nám osvědčili. Určitě ale půjde i jen nalepit králíčky tavnou pistolí za ouška na stužku nebo provázek, pokud nemáte děrovačku. 

Návod aneb jak na to 

Prvně jsme si vyrobily bambulky. My jsme chtěly 9 zajíčků, takže jsme vytvořily 9 bambulek. Naše girlanda vyšla asi na 120 cm, ale vy můžete samozřejmě počet zajíčků a bambulek přizpůsobit. 

V dalším kroku jsme si vystřihly vytištěné šablony na zajíčky, obkreslily jsme je tužkou na ozdobný papír a vystřihly. Tyhle vystřižené krásky jsme nalepily obyčejným lepidlem v tubě na tvrdou čtvrtku. Nám se vešli 3 zajíčci na jednu čtvrtku. Potřebovaly jsme tedy 3 čtvrtky celkem. 

A teď ta nejlepší část! Ta nás bavila úplně nejvíc, lepení ocásků zajíčkům. Daly jsme si pořádně záležet, aby každý zajíček měl ten správný ocásek, co mu sedí nejvíc. Nahřály jsme tavnou pistoli a Kačka nalepila příslušný ocásek příslušnému zajíčku.

Pak jsme musely proděravět děrovačkou ouška, tady jsem Kačce musela pomoct, protože si nebyla úplně jistá v kramflecích. Alternativou tomuto kroku je jednoduše zajíčky za ouška nalepit na stužku nebo provázek. 

Zbývá už jen provléct a je to! 

Zajíčkovou girlandou můžete ozdobit vchod do domu nebo bytu, až budou chodit koledníci, anebo ji jednoduše zavěsit do prostoru jako dekoraci třeba právě v obývacím pokoji. 

Je to snadná a pěkná aktivita v předvelikonoční době a je vhodná i pro malé děti, které při výrobě budou rádi pomáhat. Ono to lepení, obkreslování a stříhání je tak vzrušující.

Také jsem pro Vás tentokrát připravila jednoduchý video návod, kde nás s Kačkou můžete vidět v akci a je ve formě sekvence na Instagramu. Odkaz na ní je tady: https://www.instagram.com/reel/CcN_k1JDIaU/.

Šablonu si jednoduše stáhněte na konci tohoto článku. Stačí vyplnit svoji emailovou adresu a ona Vám automaticky dorazí na email. 

Tak co? Zkusíte to?

Všechna svá tvoření nezapomeňte označit #lunababytvoreni na sociálních sítích, ať je vidím. 

Přeji Vám krásný velikonoční čas a klidné svátky jara.

Vaše Pavla, Kačka a čtyřnohý asistent Rudík

 

 

 
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz