Rádi děláme radost a tak ke každé objednávce nad 1500 Kč, přibalujeme malý dárek.

Výbava pro miminko aneb seznam, který skutečně využijete + PDF s check listem ke stažení zdarma

Co by nemělo chybět v základní výbavě pro miminko. 

Aneb co jsem jako prvorodička nevěděla.

 

Nejlepší je vždy osobní zkušenost. O tom žádná.

Tu vám já bohužel dát nemohu a tak jsem spojila síly s Petrou, kterou znáte z našeho Luna Baby Instagramu jako mojí pravou ruku a poprosila jí, aby pro vás sepsala seznam výbavy pro miminko.

Prostě toho co s Natálkou OPRAVDU využily.

Né jenom další rádoby seznam.

Tak to pro vás sepsala pěkně od srdce a přesně tak jak to cítila a já doufám, že vám to v začátku mateřství pomůže co nejvíce. 

Na konci článku najdete i check list, který si můžete stáhnout a odškrtávat, podle toho, co již máte nachystáno. Protože je prostě fajn, to mít srovnané a pěkně přehledně.

A teď už k tomu, co pro vás Petra sepsala. Návrh bez názvu (31)

Ve chvíli, kdy jsem začala kompletovat základní výbavičku pro Natálku, mi proletělo hlavou, kolik čeho budu potřebovat. 

A je fakt, že když jsem se například na tohle zeptala mojí kamarádky, která už v té době měla tři děti, tak mi vlastně nebyla schopná odpovědět. 

Rozhodla jsem se tedy pro vás připravit seznam toho, co je podle mně do základu nejnutnější mít.


 

Plenky - plenek není nikdy dost. 

To jsem poznala hned prvních pár dní co se Natálka narodila. Měla jsem totiž obrovskou tendenci ji držet prvních pár dní v čistotě a nechtěla jsem nějak podvědomě používat jednu plenku na utření po ublinknutí vícekrát. 

A tím se spotřeba látkových plenek prudce zvedla. 

Takže za mě se do začátku hodí cca 10 plen se vzorem a pak asi 20 jednobarevných. 

Záleží co se komu líbí. Já jsem měla plenku neustále i v zavinovačce pod hlavičkou. 

baby-1866623_1920


 

Zavinovací plena 

Prvních pár dní se Natálce dobře spinkalo když byla zavinutá, na to se perfektně hodila větší neboli zavinovací plena. Za mě skvělá věc u které nacházíme využití prakticky dodnes (a to jsou Natálce 3 roky). Občas mám pocit, že si ji sebou vezme snad i na první rande 😀. 

Takže za mě ideálně alespoň 2.

Návrh bez názvu - 2023-07-10T110309.625


 

Zavinovačka 

Zavinovačka pro mě osobně naprosto nepostradatelná věc. Dodávala mi pocit bezpečí co se týče držení hlavičky. Měla jsem dvě s tím, že jsem je pod hlavičkou podkládala plenkou - je jednodušší vyprat plenku na kterou vyletí trošku mléka než prát a sušit celou zavinovačku.

DSC_5697


 

Hnízdečko 

Hnízdečko stačí jedno. Také v něm jsem pod Natálku podkládala plenku nebo lehkou dečku, takže když došlo k nehodě, nemuselo se celé hned prát. 

Natálka se v něm cítila krásně v bezpečí a pro mě během našich odpoledních šlofíků zase tvořilo jakousi pomyslnou hranici mezi námi. Měla jsem asi jako spoustu čerstvých maminek obavu, abych Natálku nezalehla. Hnízdečko mi v tomto ohledu dodávalo pocit klidu a pohody.

IMG_8464


 

Deky 

Tak u tohoto se musím přiznat že jsem to asi trošku přeháněla 😀.

Deček jsme měly opravdu hodně a možná bych jich zpětně nepotřebovala mít 10 ale stačilo by jich 5. Každopádně jsem měla oddělené deky co jsem dávala do kočárku a deky na doma. Během léta jsem pak nejraději používala mušelínové deky a nebo již zmíněnou zavinovací plenu. 

IMG_1064


 

Hajánek 

Rada k nezaplacení, berte rovnou 2 stejné. Dítě si hajánka oblíbí, někde ho zapomene a pohroma je na světě. 

Také praní hajánka se občas neobešlo bez slziček, takže mít 2 stejné by byla podle mně skvělá investice. Samozřejmě jsem stejného, v moment kdy by se ten druhý hodil, už nemohla sehnat. 

_DSC9596


 

Osušky

Alespoň 2. Využijete je po celý rok a je dobré mít vždy jednu v záloze. Volte větší velikost, která vydrží po mnoho let a tím pádem nebudete musehned za půl roku kupovat novou.

DSC_9202


 

Povlečení a prostěradlo

Tak to se nám vyplatilo mít 3x. Občas se totiž zadaří a když máte jeden set v prádle a během noci se stane nehoda, tak je lepší být připravená. 

Natálka od miminka spává se mnou v posteli, takže prostěradlo ani tak ne ale peřinu a polštářek má svoje..

baby-g4e07c0209_1280


 

No a co se týče oblečení, je to hodně individuální ale za nás takto:

Natálka je narozená na podzim, takže nejmenší velikosti 56-62 a vše s dlouhým rukávem.

Body - 8x

Mikina - 3x

Tepláčky - 6x

Legínky - 4x

Pyžámko - 4x

Ponožky - 10x

Čepička, rukavičky - 2-3x

Slintáček/bryndáček - 5ks 

Kombinéza - 2-3x

A samozřejmě nějaké ty kousky na parádu 🙂.

clothesline-gf00d7e91e_1280


 

No a co se týče kosmetiky tak jsem zaujala taktiku vzorků nebo menších balení - kde jsem krásně během pár použití zjistila co Natce vyhovuje a co naopak ne.  Pamatuji si jak moje kamarádka utratila hodně peněz za kosmetiku pro miminko, kterou nakonec nikdy nepoužili. Je lepší nejdřív vyzkoušet a pak až kupovat velká balení. 

To ale platí i co se týče jednorázových plen. Můžete mít citlivější miminko a doma nakoupené balíky plenek, které mu způsobují vyrážky. Radši nejdřív vyzkoušejte a pak až se zásobujte.

bath-salts-gc92c23194_1280


 

Věřím že někomu bude stačit všeho míň a někdo naopak nebude vycházet ani s dvojnásobným množstvím. Jsme prostě každá jiná a stejně tak i naše miminka. 

Děkuji že jste dočetli až sem a přeji vám krásné mateřství!

Petra Klouparová, maminka malé Natálky

_DSC9145

 

 
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz